İnsansız Hava Araçları Hakkındaki Haberler

"İnsansız Hava Araçları" etiketine ait 22 sonuç bulundu.
Azerbaycan, AKINCI İHA Filosunu Güçlendiriyor

Azerbaycan, Baykar'ın AKINCI İHA'larını filosuna ekleyerek hava gücünü genişletti. Bu stratejik hamle, savunma kabiliyetlerinde yeni bir dönemi işaret ediyor.

Surf Air Mobility Yatırımcı Güvenini Koruyor

Surf Air Mobility düşen hisse senedine rağmen yatırımcılarının güvenini koruyor.

İha ile İlaçlama Yapmanın Faydaları

İnsansız Hava Araçları ile tarımsal alanlarda yapılan zirai ilaçlamalar günden güne popüler olmaya devam ediyor.

Çin Dünyanın İlk 4 Motorlu Nakliye İHA'sını Geliştiriyor

Dünyanın en önemli İnsansız Hava Aracı (İHA) üreticilerinden Çin, 4 motorlu dev nakliye İHA'sı Scorpion D'nin deneme uçuşlarına geçtiğimiz hafta başladı.

Polonya İlk Bayraktar TB2 SİHA'larını Teslim Aldı

Polonya Silahlı Kuvvetleri ülkenin Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak'ın da katıldığı törenle ilk Bayraktar TB2 Taktik SİHA'larını teslim almaya başladı.

Türkiye'nin Yeni Vurucu (Kamikaze) İHA'ları Görücüye Çıktı

Türk savunma sanayi firmalarının geliştirdiği ALPAGU ve DELİ adında 2 yeni vurucu / kamikaze İHA sisteminin tanıtımı SAHA EXPO savunma fuarında yapıldı.

Polonya MQ-9A Reaper İHA Kiralıyor

Avrupa'nın yükselen askeri gücü Polonya, ABD üretimi MQ-9A Reaper silahlı İHA'larını kiralama yoluyla tedarik edecek.

Dron Savaşlarında Yeni Perde: Hava Muharebeleri

Ukrayna'ya ait bir dronun Rus askerleri tarafından yönlendirilen başka bir dronu ateş açarak düşürme görüntüleri sosyal medyada yayınlandı.

TUSAŞ'ın ANKA IHA'sı Malezya Yolunda

Türkiye'nin havacılık devi Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ANKA insansız hava aracı son olarak Malezya tarafından tercih edildi.

KERKES Projesi'nde Mutlu Son, Teslimatlar Yapıldı

İHA'ların GPS olmadan otonom harekat icra edebilmelerini sağlaması için STM ve SSB iş birliğiyle yürütülen KERKES Projesi tamamlandı ve teslimatlar yapıldı.

İngiliz Ordusu İlk Protector RG Mk1 İHA'sına Kavuştu

İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri, ABD'li General Atomics firmasına sipariş ettiği Protector RG Mk1 İHA'larından ilkinin resmi kabulünü yaptı.

İsrailli Firmadan Yeni Mini Vurucu (Kamikaze) İHA

İsrail Tel Aviv merkezli Spear firması, yeni geliştirdiği Viper vurucu (kamikaze) İHA'sının animasyon videosunu paylaştı.

Tayland'dan İsrail Yapısı Hermes 900 İHA Siparişi

Tayland, hem kara hem de deniz kuvvetlerinin kullanımı için İsrailli Elbit firması tarafından üretilen Hermes 900 İnsansız Hava Aracı (İHA) sipariş etti.

TUSAŞ Afrika Çıkarmasına Hazırlanıyor

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 21-25 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek Africa Aerospace and Defence fuarında TUSAŞ çok sayıda ürünle boy gösterecek.

Kızılelma İHA'nın İlk Motor Entegrasyon Testi Başarıyla Tamamlandı

Baykar Teknoloji firmasının geliştirdiği Bayraktar Kızılelma jet motorlu İnsansız Hava Aracı (İHA)'sının ilk motor entegrasyon testi başarıyla tamamlandı.

Havelsan'ın Dikey İniş-Kalkış Yapabilen İHA'sı Baha Yenilendi

Özellikle savunma, güvenlik ve teknoloji alanındaki yazılım çözümleriyle tanınan Havelsan, kendi geliştirdiği B30 BAHA İnsansız Hava Aracını Yeniledi.

İran'ın Shahed-136 Vurucu (Kamikaze) İHA'ları Ukrayna'da

İran'ın Rusya'ya sattığı Shahed-136 Vurucu (Kamikaze) İnsansız Hava Aracı (İHA) Ukrayna'da kullanılmaya başladı.

Kargo İHA’sı Siparişleri Dünya Genelinde Artıyor

İskoçya merkezli Bristow ve Elrow Air arasında 100 adet Chapparral kargo İnsansız Hava Aracı (İHA)’nın alımına yönelik bir niyet mektubu imzalandı.

Bayraktar Akıncı SİHA ilk Kez Anadolu Kartalı 2022 Tatbikatında

Türk Hava Kuvvetleri’nin en önemli tatbikatlarından biri olan Anadolu Kartalı’nda, Baykar Teknoloji tarafından üretilen Bayraktar Akıncı SİHA’lar görücüye çıktı

Baykar 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’yı Ukrayna’ya Hibe Edecek

Ukrayna’da düzenlenen “Halkın Bayraktarı” kampanyası ile toplanan paralarla sipariş edilmesi hedeflenen 3 adet Bayraktar TB2 bu ülkeye bedelsiz verilecek.

Orman Yangınlarına Karşı İHA’lar Kullanılabilir mi?

Bu yaz Türkiye’nin özellikle güney bölgelerinde çıkan orman yangınları, köy ve şehir yerleşimlerine de zarar vermeleri ve yaşanan can kayıpları sebebiyle kamuoyunun uzunca bir süre gündemini meşgul etti.

ABD Donanması’nın İHA’ları Havada Yakıt İkmal Görevlerinde

İsrail ile birlikte insansız hava araçlarının (İHA) geliştirilmesi ve kullanımı konusunda öncü ülkelerden biri olan ABD, şimdi de İHA’ları havada yakıt ikmali görevlerine ısındırıyor.