Havalimanları Hakkındaki En Güncel Haberler

"Havalimanı" etiketine ait 29 sonuç bulundu.
Oklahoma'da Havaalanlarına 316 Milyon Dolarlık Yatırım

Oklahoma, 2025-2029 arası havaalanı gelişim projelerine 316 milyon dolar ayırarak eyaletin ekonomik ve altyapısal büyümesini destekliyor.büyük yatırım.

Lufthansa Çalışanları Frankfurt ve Münih'te Grevde

Lufthansa çalışanları, kabin ekibi sendikasının çağrısıyla Frankfurt ve Münih havalimanlarında 2 günlük greve gidiyor; 100 bin yolcu etkilenebilir.

Hull City, Corendon ile Antalya Kampına Uçuyor

Hull City ve taraftarları, Corendon Airlines’ın özel tasarım uçağı ile Antalya'daki hazırlık kampı ve dostluk maçları için Türkiye'ye geliyor.

THY, Mali Seferlerini Artırıyor | Flyive

Türk Hava Yolları, İstanbul-Bamako hattında haftalık sefer sayısını yediye çıkararak, Mali'ye seyahat eden yolculara daha fazla esneklik sunuyor.

Ercan Havalimanında Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Grevi

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTKS), bugün saat 19.30'dan yarın saat 08.30'a kadar Ercan havalimanında gerçekleştirdiği grevle Havalimanı kilitledi.

Ajet Havayolları Yer Hizmetleri Personeli Alacak

2023 yılının son çeyreğinde Ajet adıyla yenilenen havayolu şirketi yer hizmetleri personeli alacağını duyurdu.

2033 Hedefi: AJET, 200 Uçaklık Dev Filo

AJET Genel Müdürü Kerem Sarp, şirketin 2033 yılında 200 uçaklık bir filoya ulaşma hedefini açıkladı. Yeni başlangıç ve büyüme planları ile dikkat çekiyor.

İstanbul Havalimanı'nda Üçlü Pist Operasyonu Başlıyor!

İstanbul Havalimanı, eş zamanlı üçlü pist operasyonu ile Avrupa'da bir ilke imza atıyor. Operasyonlar uçak iniş ve kalkışları yakında başlıyor.

THY, Yerli Elektrikli Araç TOGG ile Yenilikçi Adım Atıyor

Türk Hava Yolları, yerli ve milli elektrikli araç TOGG'u operasyonlarında kullanmaya başladı. Milli arabayı milli havayolu kullanmaya başladı

Batik Air ile Sabiha Gökçen-Kuala Lumpur Direkt Uçuşlar

Batik Air, Sabiha Gökçen'den Kuala Lumpur'a haftada 4 gün direkt uçuşlarla Türkiye-Uzakdoğu arasında yeni bir köprü kuruyor ve havalimanı trafiğini arttırıyor

İstanbul Havalimanı Avrupa'nın Zirvesinde

Eurocontrol raporuna göre, İstanbul Havalimanı, 1.309 günlük ortalama uçuşla Avrupa'nın en yoğun havalimanı oldu, Londra Heathrow'u geride bıraktı

Finnair'den Yenilik: Yolcuları Tartacak

Finnair, yolcu güvenliğini artırmak için yeni 'yolcu tartma' uygulamasını başlatıyor. Helsinki'de gönüllülerle başlayan tartım, anonim veriler toplayacak

THY Teknik'te Toplu İş Sözleşmesi Zam Oranı

THY Teknik A.Ş 8'inci dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Yüzde 56 zam ve ek ödemelerle çalışanların maaşlarında önemli iyileştirmeler yapıldı.

HondaJet 250. Teslimatını Kutluyor

Honda Aircraft, 2015'ten beri 250 HondaJet teslim etti. Elite II'nin 1,547 nm menzili ve yenilikçi tasarımı ile havacılıkta mükemmelliği simgeliyor.

Amelia Earhart Gizemi Çözülüyor mu?

1937'de kaybolan Amelia Earhart'ın uçağının izini Deep Sea Vision firması sonar teknolojisiyle buldu. Bu keşif, tarihin en büyük gizemlerinden biri

Kahramanmaraş'ta Havacılık Devrimi Başlıyor!

TUSAŞ, Kahramanmaraş'ta yeni üretim tesisi açıyor. Savunma ve havacılık sektöründe dev bir adım ile 100 kişiye istihdam sağlanacak

Çelebi Hava Servisi'nden %50 Zam! Yıllık Performans Bonusu Da Var

Çelebi Hava Servisi, şef ve altı çalışanlara %50 zam yapacak. 2023 performansına göre brüt maaş tutarında prim ödenecek ve sürekli hale gelecek.

THY Teknik'te Büyük Yeniden Yapılanma ve Yeni Atamalar

THY Teknik, organizasyonel yapıda önemli değişikliklerle güçleniyor; Abdullah Aydın 'İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı' olarak atandı

Türk Hava Yolları, Melbourne Uçuşlarıyla Büyüyor

Türk Hava Yolları'nın Melbourne'a yeni uçuşları İngiltere ile Avustralya arasında köprü kuruyor. İstanbul aktarmalı bu yolculuk, rahatlık ve global erişim

TGS 2024 Yılına İşe Alım Yaparak Giriyor

Türk Hava Yollarının yer hizmetlerini sağlayan iştiraki TGS (Turkish Ground Services) bu yılki ilk işe alım inanını yayınladı. TGS Yer Hizmetleri Memuru ile RAMP görevlisi istihdam edeceğini açıkladı.

Jetlag: Belirtileri, Tedavileri ve Kaçınma Yolları | Jetlag Rehberi

Jetlag nedir, belirtileri nelerdir? Jetlag hapları ve tedavileri. Jetlag'dan kaçınma yolları ve uygulamalar. En uzun jetlag süresi ve kalıcı jetlag etkisi. Hangi uçuşlar jetlag'a neden oluyor? Detaylar ve kişilerin jetlag olduğunu nasıl anlayacakları bu makalede!

ICAO - Havacılığın Küresel Lideri

1947 yılında kurulan Uluslararası Havacılık Örgütü ICAO hakkında bilinmesi gerekenleri, ICAO görevlerini ve ICAO standartlarını sizler için derledik.

Ebeveynler için Çocuklar ile Uçuş Rehberi

Bebekler ve küçük çocuklar ile uçak seyahati yapmak bir çok ebeveyn için zorluk içerir. Bu makale uçuş öncesi ve sonrasında çocuklu ailelere rehber niteliğindedir.

SBY Bilet ve Overbooking: Bilinmesi Gerekenler

SBY bilet ve overbooking ile ilgili merak ettikleriniz burada! Overbooking nedir, uçak neden overbook olur? SBY bilet sahipleri nelere dikkat etmeli? Sorularınızın cevapları bu yazıda!

İstanbulda Pilotluk Eğitimi Veren Uçuş Okulları

İstanbul'daki pilotaj eğitimi veren yetkili uçuş okullarının listesi. İstanbulda bulunan ve pilotluk eğitimi veren, havacılık kursları bulunan uçuş okulları bu listede.

Kabil Havalimanı için Taliban ve Birleşik Arap Emirlikleri Anlaştı

Kabil Uluslararası Havalimanı'nın işletmesi için ortak arayan Afganistan'daki Taliban yönetimi, aradığı şirketi Birleşik Arap Emirlikleri'nde buldu.

Çin Havayolu Şirketlerinden 2022'de Rekor Zarar

Covid-19'a karşı sert kapanma tedbirleri uygulayan Çin'de, ülkenin en büyük 8 havayolu şirketi 2022'nin ilk yarısında 10 milyar dolarlık rekor zarar açıkladı.

ABD'de Covid-19 Salgını Sonrası En Yüksek Yolcu Sayısı

ABD genelinde 2 Temmuz tarihinde bir günde 2,49 milyon yolcunun uçuş gerçekleştirilmesiyle, Kovid-19 sonrası en yüksek yolcu sayısına ulaşıldı.

Boeing’den Avustralya’ya Büyük Havacılık Yatırımı

Asya Pasifik bölgesindeki en büyük fiziki yatırımlarından birini faaliyete geçiren Boeing, Avustralya’nın Brisbane şehrindeki yeni dağıtım merkezini açtı.