"Havalimanı" etiketine ait 8 sonuç bulundu.
ICAO - Havacılığın Küresel Lideri

1947 yılında kurulan Uluslararası Havacılık Örgütü ICAO hakkında bilinmesi gerekenleri, ICAO görevlerini ve ICAO standartlarını sizler için derledik.

Ebeveynler için Çocuklar ile Uçuş Rehberi

Bebekler ve küçük çocuklar ile uçak seyahati yapmak bir çok ebeveyn için zorluk içerir. Bu makale uçuş öncesi ve sonrasında çocuklu ailelere rehber niteliğindedir.

SBY Bilet ve Overbooking Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Havalimanlarında son dönemlerde sıklıkla duyduğumuz “bizim uçak overbook” , “overbooking olmuş” gibi sözler ne demek? Uçak neden overbook olur? Overbooking durumunda neler yapmalı? Gelin tüm bunları sizler için değerlediğimiz yazımızda bir araya getirelim.

İstanbulda Pilotluk Eğitimi Veren Uçuş Okulları

İstanbul'daki pilotaj eğitimi veren yetkili uçuş okullarının listesi. İstanbulda bulunan ve pilotluk eğitimi veren, havacılık kursları bulunan uçuş okulları bu listede.

Kabil Havalimanı için Taliban ve Birleşik Arap Emirlikleri Anlaştı

Kabil Uluslararası Havalimanı'nın işletmesi için ortak arayan Afganistan'daki Taliban yönetimi, aradığı şirketi Birleşik Arap Emirlikleri'nde buldu.

Çin Havayolu Şirketlerinden 2022'de Rekor Zarar

Covid-19'a karşı sert kapanma tedbirleri uygulayan Çin'de, ülkenin en büyük 8 havayolu şirketi 2022 yılının ilk yarısında 10 milyar dolarlık rekor zarar açıkladı.

ABD'de Covid-19 Salgını Sonrası En Yüksek Yolcu Sayısı

ABD genelinde 2 Temmuz tarihinde bir günde 2,49 milyon yolcunun uçuş gerçekleştirilmesiyle, Kovid-19 sonrası en yüksek yolcu sayısına ulaşıldı.

Boeing’den Avustralya’ya Büyük Havacılık Yatırımı

Asya Pasifik bölgesindeki en büyük fiziki yatırımlarından birini faaliyete geçiren Boeing firması, Avustralya’nın Brisbane şehrindeki yeni dağıtım merkezini açtı.