"Pilotaj" etiketine ait 11 sonuç bulundu.
Pilotlar Nerelerde Çalışır ve Nasıl İş Bulur?

Pilotlar sadece havayollarında çalışmaz, pilotların çalışabildiği bir çok alan vardır. Farklı alanlarda çalışabilen pilotlar nasıl iş buluyor? Hepsi bu yazıda

İstanbulda Pilotluk Eğitimi Veren Uçuş Okulları

İstanbul'daki pilotaj eğitimi veren yetkili uçuş okullarının listesi. İstanbulda bulunan ve pilotluk eğitimi veren, havacılık kursları bulunan uçuş okulları bu listede.

T-6 Texan II Eğitim Uçaklarının 1000'incisi Teslim Edildi

Geleceğin savaş pilotlarının eğitiminde kullanılan ABD'li Textron üretimi T-6 Texan II uçaklarının 1000'incisi Kolombiya Hava Kuvvetleri'ne teslim edildi.

ATP Uçuş Okulu'ndan 55 adetlik Cessna Skyhawk Siparişi

Dünyanın en çok üretilen uçağı olan Cessna 172 Skyhawk'ın üreticisi Textron firması 55 adetlik yeni bir sipariş aldığını duyurdu.

Yeni Pilot ve Kabin Memuru Alımları Hızlandı

Türk Hava Yolları'nın uzun bir aradan sonra yeni pilot alımına gitmesinden sonra şimdi de BBN Hava Yolları yeni pilot ve kabin memuru alıyor.

Avustralya F-18'lerinin Brisbane'deki Gösterisi Nefes Kesti

Riverfire festivalini kutlamaya hazırlanan Avustralya'nın Brisbane şehrinde gösteri uçuşu yapan F-18 Super Hornet savaş uçakları, izleyenlerin nefeslerini kesti.

Türkiye'de Pilotluk Eğitimi Veren Tüm Uçuş Okullarının Listesi

Türkiye'deki Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yetkilendirilmiş pilotluk eğitimi alabileceğiniz tüm uçuş okullarının ve kurumların listesi.

Türk Pilotlara Avrupa Uçuş Lisansı

Airways Aviation ile geçtiğimiz günlerde iş birliğine giden NorthFly, Fransız firmasının Türkiye’deki operasyonlarını yöneteceği resmi partneri oldu

Havacılık Eğitiminde İhracat Dönemi

NorthFly Uçuş Akademisi’nde, uzun bir süredir Arap ülkelerinden gelenler başta olmak üzere, yabancı öğrenci pilotlara uçuş eğitimleri ve uçuş lisansları veriliyor

Rekortmen Dalgıç Şahika Encümen İki Mavi Arasında

İlk kadın serbest dalış eğitmeni ve dünya rekortmeni Şahika Ercümen 26 Nisan 2021 günü NorthFly Uçuş Akademisi ile bir uçuş gerçekleştirdi.

TUSAŞ Uçuş Akademisi 12.000 Saatlik Uçuşu Geride Bıraktı

Faaliyetlerine kurulduğu yıl olan 2010'dan bu yana aralıksız devam eden Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Uçuş Akademisi, 11 yılda 12 bin saat uçuş gerçekleştirdi.