Uçak, Helikopter Motorları ve Mekaniği

"Uçak ve Helikopter Motoru" etiketine ait 8 sonuç bulundu.
Rolls-Royce ve PHI'dan Bakım Merkezi Ortaklığı

Rolls-Royce, PHI MRO Services'ı yetkili bakım merkezi olarak atayarak, helikopter motor bakımında küresel hizmet ağını giderek genişletiyor.

THY Teknik'te Toplu İş Sözleşmesi Zam Oranı

THY Teknik A.Ş 8'inci dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Yüzde 56 zam ve ek ödemelerle çalışanların maaşlarında önemli iyileştirmeler yapıldı.

Rus Motorlarına Sahip 2'nci MC-21 Yolcu Uçağı Havalandı

Rus MC-21 dar gövdeli yolcu uçağının ikinci prototipi de yerli üretim PD-14 motorları ile uçuş denemelerine başladı.

Kızılelma İHA'nın İlk Motor Entegrasyon Testi Başarıyla Tamamlandı

Baykar Teknoloji firmasının geliştirdiği Bayraktar Kızılelma jet motorlu İnsansız Hava Aracı (İHA)'sının ilk motor entegrasyon testi başarıyla tamamlandı.

ABD'nin Uçak Motor Bakımları İngiliz Rolls-Royce'a Emanet

Amerikan Donanması'nın ve Deniz Piyadeleri'nin envanterindeki uçakların motorlarının bakımını İngiliz Rolls-Royce firması yapacak.

GE'nin Yeni Bakım & Onarım Merkezi Avustralya'da Açıldı

ABD'de ilk jet motorunu üreten firma olan General Electric (GE) Aviation, Avustralya'daki yeni bakım ve onarım tesislerini 6 Eylül tarihinde açtı.

Hint Avcı Uçaklarına ABD motoru

Hindistan’ın HAL firması (ing. Hindustan Aeronautics Limited ), yerli üretim Tejas hafif muharebe uçaklarında kullanılmak üzere ABD’li General Electric’in alt kuruluşu olan GE Aviation’dan 99 adet F404-GE-IN20 motoru sipariş etti.

Hibrit Motorlu Cessna 337 İskoçya Semalarında

Dünyada ve ülkemizde elektrikli arabaların sayıları gün geçtikçe artarken, havacılık alanında da elektrik motorlu / hibrit uçaklar hayatımıza girmeye başlıyorlar.