"Havacılık Haberleri" etiketine ait 14 sonuç bulundu.
ICAO - Havacılığın Küresel Lideri

1947 yılında kurulan Uluslararası Havacılık Örgütü ICAO hakkında bilinmesi gerekenleri, ICAO görevlerini ve ICAO standartlarını sizler için derledik.

Airbus A400M vs C-130 Hercules Hangisi Daha İyi?

Askeri hava kargo taşımacılığında ikonik hale gelmiş C-130 Hercules ve Airbus A400m hava kargo uçaklarının teknik detaylarının karşılaştırmasını sizler için yaptık.

Pilotaj ve Pilotluk Eğitim Rehberi

Pilotaj bölümü ve pilotluk eğitimi hakkında bilmeniz gerekenleri, pilotluk eğitim maliyeleri ve kazançlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Çocuklar Uçuşlarda Neden Ağlar: Kulak Basıncının Etkisi

Bebekler ve küçük çocuklara genellikle iniş ve kalkışta ağlarlar. Bu makalemizde kulak basıncının çocuklara etkisini inceleyeceğiz.

Havacılık Alfabesi, Tarihçesi ve Harflerin Okunuşu

Havacılıkta kullanılan alfabe nedir? ICAO tarafından kullanılan havacılık alfabesinin okunuşu, örnekleri ve tarihçesi hakkında bilgiler sizi bekliyor

Deniz Uçakları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Havacılıkta sıklıkla kullanılan ve suya iniş yapabilen deniz uçaklarının genel özellikleri, türleri, fiyatları ve modelleri hakkında bilgi içerir.

Yamaç Paraşütü Tehlikeli Midir?

Yamaç paraşütü tehlikeli mi yoksa güvenli mi? Yamaç paraşütünün emniyetini hangi faktörler etkiler. Tandem uçuşta nelere dikkat edilmeli

Paramotor - Motorlu Paraşüt Hakkında Her Şey

Halk dilinde motorlu paraşüt olarak bilinen paramotorlar hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri bu yazımızda sizler için derledik. Paramotor tarihçesi

Amerika'da Pilotaj Eğitimi Almak

Amerika'da uçuş eğitimi alarak havayolu pilotu olmak isteyenler ne yapmalı? Amerikada pilotaj eğitimleri hakkında bilinmesi gerkenler? Amerika'da pilotaj eğitimleri hakkında her şey bu yazımızda

Surf Air Mobility Yatırımcı Güvenini Koruyor

Surf Air Mobility düşen hisse senedine rağmen yatırımcılarının güvenini koruyor.

SBY Bilet ve Overbooking Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Havalimanlarında son dönemlerde sıklıkla duyduğumuz “bizim uçak overbook” , “overbooking olmuş” gibi sözler ne demek? Uçak neden overbook olur? Overbooking durumunda neler yapmalı? Gelin tüm bunları sizler için değerlediğimiz yazımızda bir araya getirelim.

Amfibik Uçaklar Hakkında Her Şey!

Amfibik uçaklar, hem su hem de karada kullanılabilen uçaklardır. Bu uçaklar, hem suya inebilen bir gövde tasarımına hem de iniş ve kalkış yaparken kullanılan iniş takımına sahiptirler.

Airbus A400M Yangın Söndürme Görevlerine Hazır

Türkiye’nin de kullanıcıları arasında bulunduğu A400M ağır kargo uçağı, üreticisi Airbus tarafından yangı söndürme görevlerinde kullanılması için tadil edildi.

Türkiye Çevre Ajansı Deniz Uçağı İhalesine Çıkıyor

Türkiye Çevre Ajansı, denizlerdeki kirliliğe hızlı müdahale ve deniz denetiminin arttırılması amacıyla suya inebilen deniz uçağı kiralama ihalesine çıkacak.